top of page

יעל לנגפורד, מייסדת מרכז גלים- טכנולוגיות טיפול מתקדמות ופיתוח המוח.

שיטת יעל לנגפורד מורכבת משילוב של טכנולוגיות ממשק מוח מחשב ואימון פיזיולוגי מתקדמות, עם כלים רגשיים וקוגנטיבים לשיפור תפקודים מוחיים. מטרת הטיפול באמצעות שיטת יעל לנגפורד היא לסייע לאנשים לפתח בקרה רצונית על הדפוסים המוחיים, ועל תהליכי ההתפתחות הגופנית ,השיכלית והרגשית של האדם.

הטיפול מותאם לילדים, מבוגרים ולגיל השלישי. לכל אחד תותאם תכנית טיפולים אישית עבורו.

הטיפול מיועד לסובלים מהפרעות קשב שמעונינים להתגבר עליהן ללא צורך בנטילת תרופות, לסובלים מחרדות, בעיות שינה, סטרס, כאבים ועוד.

הסיסמה שליוותה אותה במהלך מחקריה היתה: 'לצאת מהמעבדה וליישם בחיים האמיתיים'. 

כיום נמצאת בראשות גלים, על כל סניפיו, חוקרת המוח רחלי לנגפורד.

mozog-efg-dioda-elektroda-detektor-lzi-klamat-klamar-clanokW.jpg
שיטת יעל לנגפורד לנוירופידבק
"להשתמש במוח לשם שינוי "

האימון

במפגשי האימון, אשר נערכים לאחר המיפוי הראשוני , מקבל המטופל מטלות ביצועיות ומחשבתיות שונות, תוך שהוא מחובר לציוד ניורופידבק. כאשר הוא משנה את דפוס הפעילות המוחית שלו בכיוון הרצוי, הוא מקבל תגמול מידי, כגון ניקוד על גבי המסך או התקדמות בסרט או משחק. כך מושגת למידה פיזיולוגית המביאה לשינוי הנדרש בדפוסי גלי המוח וברמות החמצון המוחית.

המיפוי

ציוד הניורופידבק כולל חיישנים המונחים על ראשו של המטופל, אשר מודדים פעילות חשמלית ו/או מטבולית של המוח. כך למשל, נמצא כי אצל לוקים בהפרעת קשב וריכוז, מפת גלי המוח מעידה על מחסור בגלים המסייעים לריכוז ועודף בגלים האופייניים לזמני מנוחה, זאת בעיקר באזורים פרונטליים.

המטרה

העבודה המעשית מתבססת על אימונו של המוח. כפי שהרמת משקולת במשך הזמן מביאה לשריר חזק ומאומן ולכושר גופני, כך אימונם של גלי המוח למטרה רצויה

מהו ניורופידבק?

ניורופידבק היא שיטה לאימון פעילות מוחית, אשר מטרתה לסייע לאדם להשיג שיפורים בתפקודים קוגניטיביים ו/או רגשיים. השיטה הינה ידידותית ונעימה למטופל ומחקרים רבים מעידים על יעילותה הרבה.

השיטה

המטרה היא לתרגל את גלי המוח של האדם על מנת להתאים את פעילותו המוחית למלא משימות בצורה קשובה יותר: בהשקעת הזמן הדרושה למשימה, בפיתוח קשר עם הסביבה הן האנושית-חברתית והן האחריות לסביבה הדוממת ועוד.

גלי מוחו של כל אדם שונים זה מזה ופועלים בצורה שונה מאדם לאדם. אנו ממפים את התנהגות גלי המוח של הלקוח (QEEG) ובונים בעקבות תוצאות המיפוי תכנית טיפולים ספציפית ומותאמת אישית לכל לקוח לפי המטרה אותה ברצונו לשפר. גלי המוח במצבים והפרעות שונות מתאפיינים בדפוסים שונים, אותם אנו מזהים ומלמדים את המוח לווסת פעילות בהתאם לצורך הטיפולי.

בסדרה של מפגשים במרכז גלים אנו מלמדים את הלקוח לשנות באופן רצוני את גלי המוח על מנת ליצור שיפור תסמינים והטבה במצב בו הוא בחר לטפל, המטרה אימונית בגלים היא מעבר לאימון הפיזיולוגי המוחי בלבד - שיטת יעל לנגפורד מכוונת לתת ללקוח כלים להשתמש במה שלמד גם מחוץ לקליניקה, בחיים האמיתיים ולהפוך את מה שהשיג בטיפול לטבע שני שלו.

Happy-kid-png-19.png

הטיפול

העבודה המעשית מתבססת על אימונו של המוח. כפי שהרמת משקולת במשך הזמן מביאה לשריר חזק ומאומן ולכושר גופני, כך אימונם של גלי המוח למטרה רצויה, במשך סדרה של מפגשים מביאה (במקרה שהמטרה היא שיפור ריכוז) להשראת גלי הריכוז למשך זמן אורך יותר וקיצור משך הופעתם של רמת גלי הפיזור.

באופן מעשי הלקוח יושב מול מסך מחשב כשמונחות על ראשו אלקטרודות במקומות שנקבעו באופן ספציפי לו במפגש מקדים. במשך המפגש הוא מקבל משימות שונות –משחקים שהתקדמותו והצלחתו בהם תלויה ברמת ביצוע המשימה שהתבקש. ככל שהצלחתו מתקדמת, עולה רמת הקושי של המשחק, כך שעליו לבצע את המשימה שקיבל על מנת להצליח שוב.

בסיומו של כל מפגש מצטרפות תוצאות המפגש היחיד לתוצאות רצף המפגשים הקודמים והבאים אחריו – ליצור גרף התקדמות עבור כל אחת מן המשימות המרכיבות את המפגש.

biofeedback.png

שיטת יעל לנגפורד

טכנולוגית ממשק מוח-מחשב לאימון מוחי

שיטת יעל לנגפורד היא שילוב של טכנולוגיות שונות שפותחו לאורך השנים יחד עם היישום הטיפולי והאימוני שיעל יצרה בגלים. בתור חוקרת כימיה קוואנטית יעל תמיד שאפה לשלב מידע מדעי, טכנולויות ישוומיות מחוץ למעבדה, ועבודה עם פיתוח ושכלול יכולות מוחיות. חלק מהמטודות הטכנולוגיות בממשק מוח-מחשב ובעבודה עם משוב פיזיולוגי שמשולבות בשיטת יעל לנגפורד הינן: 

קרא עוד על השיטה
mozog-efg-dioda-elektroda-detektor-lzi-k

מיפוי הפעילות החשמלית של המוח (EEG) להבנת הדפוסים הקוגניטיבים, רגשיים, עיבוד שפתי ויסות חושי ודפוסי שינה

Happy-kid-png-19.png

מכון כושר למוח

למשך סדרה של מפגשים, ניתן

לאמן את המוח לאזן דפוסים רצויים כמו שמאמנים את הגוף במכון כושר

neuro-feedback.jpg

אימון HEG מלמד את המוח לשפר את זרימת החמצן לאונה הקדם מצחית ובכך משפר תפקודים קוגניטיבים ורגשיים

bottom of page