top of page
אתם מכירים את הילד שלכם מספיק טוב בשביל לדעת שהוא יכול יותר

יעל לנגפורד, מייסדת ומקימת מרכז גלים- טכנולוגיות טיפול מתקדמות ופיתוח המוח.

שיטת יעל לנגפורד מורכבת מטכנולוגיות נוירופידבק מתקדמות, טיפולים רגשיים קוגנטיבים וכלים מגוונים נוספים. מטרת הטיפול באמצעות שיטת יעל לנגפורד היא לסייע לאנשים לפתח בקרה רצונית על הדפןסים המוחיים, ועל תהליכי ההתפתחות הגופנית ,השיכלית והרגשית של האדם.

הטיפול מותאם לילדים, מבוגרים ולגיל השלישי. לכל אחד תותאם תכנית טיפולים אישית עבורו.

הטיפול מיועד לסובלים מהפרעות קשב שמעונינים להתגבר עליהן ללא צורך בנטילת תרופות, לסובלים מחרדות, בעיות שינה, סטרס, כאבים ועוד.

הסיסמה שליוותה אותה במהלך מחקריה היתה: 'לצאת מהמעבדה וליישם בחיים האמיתיים'. .

mozog-efg-dioda-elektroda-detektor-lzi-klamat-klamar-clanokW.jpg
שיטת יעל לנגפורד לנוירופידבק
"להשתמש במוח לשם שינוי "

האימון

במפגשי האימון, אשר נערכים לאחר המיפוי הראשוני , מקבל המטופל מטלות ביצועיות ומחשבתיות שונות, תוך שהוא מחובר לציוד ניורופידבק. כאשר הוא משנה את דפוס הפעילות המוחית שלו בכיוון הרצוי, הוא מקבל תגמול מידי, כגון ניקוד על גבי המסך או התקדמות בסרט או משחק. כך מושגת למידה פיזיולוגית המביאה לשינוי הנדרש בדפוסי גלי המוח וברמות החמצון המוחית.

המיפוי

ציוד הניורופידבק כולל חיישנים המונחים על ראשו של המטופל, אשר מודדים פעילות חשמלית ו/או מטבולית של המוח. כך למשל, נמצא כי אצל לוקים בהפרעת קשב וריכוז, מפת גלי המוח מעידה על מחסור בגלים המסייעים לריכוז ועודף בגלים האופייניים לזמני מנוחה, זאת בעיקר באזורים פרונטליים.

המטרה

העבודה המעשית מתבססת על אימונו של המוח. כפי שהרמת משקולת במשך הזמן מביאה לשריר חזק ומאומן ולכושר גופני, כך אימונם של גלי המוח למטרה רצויה

מהו ניורופידבק?

ניורופידבק היא שיטה לאימון פעילות מוחית, אשר מטרתה לסייע לאדם להשיג שיפורים בתפקודים קוגניטיביים ו/או רגשיים. השיטה הינה ידידותית ונעימה למטופל ומחקרים רבים מעידים על יעילותה הרבה.

השיטה

המטרה היא לתרגל את גלי המוח של האדם על מנת לנרמל את פעילותו המוחית, למלא משימות בצורה קשובה יותר: בהשקעת הזמן הדרושה למשימה, בפיתוח קשר עם הסביבה הן האנושית-חברתית והן האחריות לסביבה הדוממת ועוד.

גלי מוחו של כל ילד שונים זה מזה ופועלים בצורה שונה מילד לילד. אנו ממפים את התנהגות גלי המוח של הילד הנבדק ובונים בעקבות תוצאות המיפוי תכנית טיפולים ספציפית ומותאמת אישית לכל ילד לפי הבעיה אותה רוצה לפתור. גלי המוח בבעיות השונות מתאפיינים בדפוסים שונים, אותם אנו מזהים ומלמדים את הילד בצורה מודעת להפעיל או להכיר איזורים או גלים אותם לא הפעיל קודם.

בסדרה של מפגשים במרכז גלים אנו מלמדים את הילד לשנות באופן רצוני את גלי המוח על מנת שיתאימו לפתרון הבעיה איתה הגיע, לתת לו את הכלים להשתמש במה שלמד גם מחוץ לקליניקה, בחיים האמיתיים ולהפוך את מה שהשיג בטיפול לטבע שני שלו.

Happy-kid-png-19.png

הטיפול

העבודה המעשית מתבססת על אימונו של המוח. כפי שהרמת משקולת במשך הזמן מביאה לשריר חזק ומאומן ולכושר גופני, כך אימונם של גלי המוח למטרה רצויה, במשך סדרה של מפגשים מביאה (במקרה שהמטרה היא שיפור ריכוז) להשראת גלי הריכוז למשך זמן אורך יותר וקיצור משך הופעתם של רמת גלי הפיזור.

באופן מעשי הילד יושב מול מסך מחשב כשמונחות על ראשו אלקטרודות במקומות שנקבעו באופן ספציפי לו במפגש מקדים. במשך המפגש הוא מקבל משימות שונות –משחקים שהתקדמותו והצלחתו בהם תלויה ברמת ביצוע המשימה שהתבקש. הוא בעצם מפעיל את המחשב ע"י המחשבה שלו (דרך האלקטרודות) ורואה את פעילות מוחו בשידור חי. ככל שהצלחתו מתקדמת, עולה רמת הקושי של המשחק, כך שעליו לבצע את המשימה שקיבל על מנת להצליח שוב.

בסיומו של כל מפגש מצטרפות תוצאות המפגש היחיד לתוצאות רצף המפגשים הקודמים והבאים אחריו – ליצור גרף התקדמות עבור כל אחת מן המשימות המרכיבות את המפגש.

biofeedback.png
קרא עוד על השיטה
mozog-efg-dioda-elektroda-detektor-lzi-k

מיפוי הפעילות החשמלית של המוח (EEG) להבנת הדפוסים הקוגניטיבים, רגשיים, עיבוד שפתי ויסות חושי ודפוסי שינה

Happy-kid-png-19.png

מכון כושר למוח

למשך סדרה של מפגשים, ניתן

לאמן את המוח לאזן דפוסים רצויים כמו שמאמנים את הגוף במכון כושר

neuro-feedback.jpg

אימון HEG מלמד את המוח לשפר את זרימת החמצן לאונה הקדם מצחית ובכך משפר תפקודים קוגניטיבים ורגשיים

bottom of page